- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Очајно лоша проценка на Карлос

Карлос Саинз од Мекларен извозе само неколку кривини по олимпискиот автодром во Сочи откако направи страшно лоша проценка и под полна гас удри во ѕидот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Саинз веднаш се извини на тимот преку радиото, но залудно затоа што трката беше готова, а штетата направена.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Биното го вежбал говорот со кој го отпуштил Себастијан Фетел

Тимскиот шеф на Ферари, Матиа Биното, откри дека ментално се подготвувал и три пати го повторувал говорот со кој го информирал Себастијан Фетел дека...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...