- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Потегот за подиум на Алекс Албон

Напад со ДРС на Сант Девато беше потегот кој на Александер Албон му го донесе првиот подиум во кариерата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Британецот со тајландско потекло имаше три шанси за подиум во својата кариера за Ред Бул, два пати беше елиминиран од Луис Хамилтон, но третиот пат беше во дуел со Даниел Рикардо и беше многу претпазлив.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хорнер: Потисната сила во 2021 треба да биде уште помала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека ФИА требала уште повеќе да ја намали потисната сила на болидите за 2021...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...