🎥 Почетничката грешка на Фетел

Себастијан Фетел повторно почетнички погреши, овој пат на Аскари каде се изврте непречен од никого. За проблемите да бидат посилни, небзбедно се врати на патеката преку контакт со Ленс Строл кој надоаѓаше.

НАЈНОВО

Фановите ја одбраа Германија за најинтересна трка сезонава

Над 13 илјади фанови гласаа во изборот за најинтересна трка во сезоната на кој победи Германското Гранд При. Макс Верстапен стигна до својата 7ма победа...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...