- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Почетокот и крајот на трката за Гасли

Почетокот и крајот на Големата награда на Абу Даби за Пјер Гасли беа буквално во неколку секунди затоа што на првата кривина французинот немаше среќа и го прамбициозниот имаше Ленс Строл зад себе.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Окон: Имаме шанса да бидеме уште подобри

Естебан Окон од Рено е одлучен да се пласира на уште повисока позиција викендов на Штаерското Гранд При по првата трка минатиот...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...