🎥 Премиера на Окон во Рено

Францускиот возач Естебан Окон го имаше своето прво појавување во жолтиот болид на Рено, фабричката екипа каде ќе престојува следните две години.

НАЈНОВО

Волф: Со Луис до Марс и назад

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, ги нарече смешни шпекулациите на медиумите кои го поврзуваат со трансфер во Скудерија Ферри во пакет со неговиот возач,...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Колку чини Ф1 болид за цела сезона?

Сезоната во Формула 1 за 2019 година заврши, но тоа не значи дека нема интересна содржина која може да се сподели. Со вас ќе споделиме...