- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Расел без поени, разочарувањето огромно

Џорџ Расел имаше ретка шанса да освои поени, први во неговата кариера, но не успеа во тоа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Иако британецот одработи одлично, сепак болидот на Вилијамс беше пребавен да дојде до топ 10 и покрај тоа што трката ја завршија само 12 болиди.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Фетел сака повеќе свиоци под агол

Себастијан Фетел смета дека на повеќе патеки во Формула 1 им се потребни свиоци под агол, бидејќи тоа го прави возењето и...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...