- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Ретка грешка на Хамилтон на денешните квалификации

Луис Хамилтон имаше ретка грешка на денешните квалификации кога го изврте својот болид за време на средниот К2 квалификациски сегмент.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Извртувањето донесе нечистотии на патеката по што црвеното знаме ја прекина сесијата за асфалтот да биде исчистен.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...