- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Рејсинг Поинт први назад на патеката

Рејсинг Поинт е првата екипа во Формула 1 која се врати на патеката со нивниот болид за 2020 година, како дел од денот за снимање на Силверстон.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ова е прв пат во 110 дена една екипа да го вози својот нов болид на патеката по предсезонските тестови во Барселона. Мерцедес и Рено веќе имаа приватни тестови во Силверстон и Ред Бул Ринг, но и двете екипи ги користеа болидите од 2018 година со цел да поминат неограничена километража.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Оштетеното предно крило на Макс направило проблем

Ред Бул открија дека откачениот страничен дел од предното крило на болидот на Макс Верстапен за време на трката на Ред Бул Ринг се...

РЕЗУЛТАТИ

Штаерска: Доминантна 1-2 на Мерцедес и пропаст во Ферари

Откако стана првиот возач кој 14 сезони по ред освојува пол позиција на некоја трка, Луис Хамилтон дојде и до својата 85та победа во...

популарно

🎥 360 степени од болидот на Албон … Луис за казна си

Формула 1 ја објави снимката од камерата со приказ од 360 степени од болидот н Алекс Албон на која се гледа како младиот британец...