🎥 Рикардо против Магнусен … дуелот кој заврши со среден прст

Иако се бореа за 15то место, Кевин Магнусен од Хаас и Даниел Рикардо од Рено “машки“ возеа во последниот дел од трката.

Данецот во својот препознатлив ултра-агресивен стил со поместување за време на кочењето, Рикардо фрустриран. Дулот на крај заврши со “среден прст“ од австралијанецот до Кевин.

НАЈНОВО

Мерцедес нема бара возачи се до одлуката на Хамилтон

Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, вели дека нема да почне со потрага по други врвни возачи за 2021 година се додека не ги...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Вилнев смета дека Леклер ги задржувал Ферари сезонава

Жак Вилнев смета дека нетрпеливиот Шарл Леклер ги задржувал и забавувал Ферари оваа тркачка сезона. Никогаш недокажаниот Формула 1 првак од 1997 година смета дека...