- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? “Рикна“ моторот на Рикардо

Масло од моторот на Рено на Даниел Рикардо протече на патеката и сето тоа изгледаше атрактивно за сите, освен за самиот Дани.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Окон: Имаме шанса да бидеме уште подобри

Естебан Окон од Рено е одлучен да се пласира на уште повисока позиција викендов на Штаерското Гранд При по првата трка минатиот...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...