- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Роси и Хамилтон во повеќе детали

По објавените фотографии од историската размена помеѓу Валентино Роси од МотоГП и Луис Хамилтон од Формула 1, како и краткото видео со најинтересни моменти, конечно се појави видео запис со повеќе детали.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Двајцата шампиони, со 15 шампионски титули вкупно помеѓу себе, имаа можност да ги разменат своите машинерии на патеката Валенсија. Хамилтон го возеше моторциклот на Роси, Јамаха М1, додека Роси го возеше болидот на Мерцедес В08.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Албон имаше претекнувања за во книга

Александер Албон стартуваше од 9то место, а трката ја заврши 4 позиции подобро. Британецот со тајландско потекло се изнапретекнува, кое од кое претекнување поубави за...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...