- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Себ направи “беља“, но им помогна на стјуардите во расчистување

Себастијан Фетел заврши во ограда на повеќе од две минути пред крајот на сесијата, но им помагаше на стјуардите да ја расчистат патеката.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Прост: Парите не се мотив за Алонсо

Советникот на Рено, французинот Алан Прост, е голем фан на талентот на Фернандо Алонсо и нетрпеливо го чека неговото враќање во Формула 1. Шпанецот се...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...