- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Се појави новата Алфа во Фиорано

Алфа Ромео користеа ден за снимање утрово на патеката на Ферари во Фиорано со цел да го пробаат својот болид за 2020 година пред официјалната промоција која им е закажана пред почетокот на тестот во Барселона.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кими Раиконен возеше на за него добро познатата патека крај фабриката на Ферари користејќи го едниот од двата дозволени денови за снимање во текот на годината.

Боите на Алфа Ромео се силно променети од лани, дали е тоа поради новиот спонзор Орлен или само се сака да се сокријат новините ќе видиме при официјалната промоција.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Мерцедес во прашалници околу проблемите на Луис

Тото Волф откри дека екипата е во прашалници откако Луис Хамилтон имаше слаба втора петочни тренинг сесија за Штаерското Гранд При по која изјави...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...