🎥 Стартот кој Ботас сака да го заборави

Валтери Ботас имаше ужасен старт на Хунгароринг што беше главен виновник што финишираше на 8мо место, иако почна од првиот ред.

Финецот ги блокираше тркалата на првите две кривини по што стана лесен плен за Хамилтон со кого имаше контакт додека се бранеше, а потоа го мина и Леклер кој исто така “го закачи“ по задното тркало. Како резултат на тоа мораше во гаражата по ново предно крило.

НАЈНОВО

Диетата на Хамилтон виновна за физичкиот и ментален успех

Луис Хамилтон понуди нови детали во врска со тоа како неговата диета базирана на растителна храна му помогнало да реши многу здравствени проблеми со...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Леклер го задржува подиумот, 50.000 евра казна за Ферари

Шарл Леклер избегна дисквалификација од резултатот на трката во Абу Даби и ќе го задржи третото место на подиумот, но Ферари се казнети а...