- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Строл од Арабиата 2 право во ѕид

Ленс Строл беше во конкуренциј за подиум во 44от крут кога загуби контрола над својто болид, веројатно поради дупната гума и од летечкиот Арабиата 2 заврши директно во оградата крај патеката.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Младиот канаѓанец го предизвика второт црвено знаме на трката откако оштетувањето беше толку големо што трката моаше да биде ставена во мирување за да се поправи оградата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хорнер: Потисната сила во 2021 треба да биде уште помала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека ФИА требала уште повеќе да ја намали потисната сила на болидите за 2021...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...