? Традиционалните крофни на Хамилтон

Како по традициј, последната трка во сезоната кога титулата му е веќе обебедена, Луис ги “части“ фановите во Абу Даби традиционално со крофни на стартно целната рамнина.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

По 10 извозени кругови, Саинз би се вратил во нормала

Карлос Саинз изјави дека не му се потребни повеќе од 10 кругови за да се врати во нормала при рестартот на Формула...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...