📷 Фановите на Вилијамс ќе бираат шари за три трки

Вилијамс побара од своие данови да гласаат за посебен дизајн на шарите на болидот, инспирирани од брендот Гулф, кои ќе се возат на некоја од следните трки.

Екипата има четири дизајни, а победничкиот по гласањето ќе се користи во Сингапур, Јапонија и Катар. Гулф сака да ја повтори 2021 година кога на трката во Монако како партнери на Мекларен имаа посебни шари.

Овој пат шарите се за кои се гласа се наречени Heritage, Contemporary, Visionary и Bolder than Bold.

Heritage е налик на она што се користеше во Мекларен и треба да потсети на раните години на Гулф со Форд и Порше кај сопртските автомобили, додека останатите шари се повеќе модерни интерпретации.

Гласање тука.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ