- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Фетел против Албон за 5то

Крајот на Гранд При трката во Абу Даби како ретко до сега изобилуваше со претекнување. ПРетпоследниот круг беше моментот кога Себастијан Фетел со своето Ферари го нападна и го мина Александер Албон од Ред Бул превземајќи го неговото 5то место.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Рикардо: Сакаме да ја искористиме секоја шанса

Возачот на Рено, Даниел Рикардо, изјави дека тимот сака да биде во позиција да ја искористи секоја шанса викендов во Австрија на...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...