🎥 Одмазнички фото финиш за Строл пред Ботас во Канада

Дуел меѓу двајца возачи се случуваше во самиот крај од Канадското Гранд При, а домашниот херој Ленс Строл успеа да го претекне Валтери Ботас во последниот круг пред самата финиш линија.

Ова на некој начин е и одмазда за Строл, кој на ист начин загуби позиција од Вотас во Баку во 2017 година, кој тогаш возеше за Мерцедес, а канаѓанецот за Вилијамс.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ