🎥 Хамилтон против Леклер и “сомнителната“ одбрана

Луис Хамилтон и Шарл Леклер имаа многу кругови во меѓусебен дуел, биртанскиот шампион се обидуваше да мине, а Леклер не дозволуваше соодветно да му се приближи.

На влезот од шиканата Роџиа тие се бркаа откако возачот на Ферари немаше совршен излез од Варианте. Хамилтон мислеше дека може да мине од надворешната страна, но Леклер не се согласуваше со тоа. Одбраната наиде на критики, секако само од таборот на Мерцедес.

НАЈНОВО

Алфа Таури ќе го промовираат болидот на Денот на вљубените

Новобрендираната екипа на Алфа Таури е вториот тим во Формула 1 кој го објави датумот за промоција на нивниот болид за 2020 година. Поранешната екипа...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Колку чини Ф1 болид за цела сезона?

Сезоната во Формула 1 за 2019 година заврши, но тоа не значи дека нема интересна содржина која може да се сподели. Со вас ќе споделиме...