- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Хамилтон сакаше да ги загрее сопирачките, но ги прегреа

Луис Хамилтон откри дека во пресрет на вториот ретарт имал голема разлика помешу температурата во леваа и десната сопирачка од предниот дел на болидот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Британецот се обидел да ги изедначи, но на вториот старт од место се појави голем чад од предните сопирачки што изгледаше како проблем, но одработи без мака и на крајот победи.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Фетел сака повеќе свиоци под агол

Себастијан Фетел смета дека на повеќе патеки во Формула 1 им се потребни свиоци под агол, бидејќи тоа го прави возењето и...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...