🎥 Чеко “докторски“ го мина Ландо

Серхио Перез искусно и во стило на голем мајстор го мина Ландо Норис за 7мо место во трката, а по крајот опиша дека потегот против младиот возач на Мекларен му бил најдобар во кариерата. Како на тоа коментираше ведриот Ландо … мора да се види.

НАЈНОВО

Фетел: Бев целосно искрен кога реков дека сезонава не сум доволно добар

Себастијан Фетел откри дека бил целосно искрен кога изјавил дека годинава не бил доволно добар односно не бил на неговото препознатливо ниво. Четирикратниот шампион победи...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Леклер го задржува подиумот, 50.000 евра казна за Ферари

Шарл Леклер избегна дисквалификација од резултатот на трката во Абу Даби и ќе го задржи третото место на подиумот, но Ферари се казнети а...