🎥 Шампионот со моментално извинување до Албон

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Луис Хамилтон имаше несреќна завршница на Бразилското Гранд При, кога дојде до контакт помеѓу него и Александер Албон од Ред Бул, што пак ја уништи фантастичната трка на младиот дебитант.

Хамилтон забележа слободен простор, но влезе преагресивно, што доведе до извртување за Албон. Сепак и покрај временската казна од 5 секунди, веднаш по трката Хамилтон ја искористи можноста да му се извини на Албон.

НАЈНОВО

Цесаре Фиорио објасни зошто преговорите со Фетел се одложени

Себастијан Фетел ќе се надева дека 2020 година ќе биде подобра од 2019 за да заслужи нов договор. Поранешниот спортски директор на Ферари, Цесаре Фиорио,...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Се повеќе гласини дека новиот Ферари “не чини“

Откако инсајдерот и добар познавач на приликите во Маранело, Лео Турини, напиша дека податоците од аеродинамиката на новиот болид на Ферари се лоши, а...