📷 Алонсо со нов дизајн на кацигата

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На 41-годишна возраст, Фернандо Алонсо е како постар граѓанин на Формула 1, но во Астон Мартин, ветеранот е исто така и деби возач.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Двократниот светски шампион во Ф1 се покажа во своите нови смарагдно-зелени бои на промоцијата во понеделникот во Силверстон, а промената на средината неизбежно значи нова боја на кацигата.

Шпанецот останува верен на неговиот севкупен тробоен дизајн со сина, црвена и жолта боја како основен мотив, иако жолтата е заменета со светла нијанса на лимета што е истакната и на впечатливиот нов АМР23 на Астон Мартин.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ