📷 Болидот на Бред Пит се појави на Силверстон

Мал приказ од со нетрпение очекуваниот и се уште безнасловен Ф1 филм на Apple Original Films им беше понуден на обожавателите, откако се појавија првите слики од болидот на екипата APXGP.

Создаден во соработка со Ф1, режисер на филмот е Џозеф Косински (Топ Ган: Маверик), а е продуциран од Џери Брукхајмер и Чад Оман (Топ Ган: Маверик и Пиратите од Карибите).

Почетниот изглед на дизајнот и шарата на APXGP беше откриен со првите официјални слики објавени од Apple Original Films.

Болидот за филмот е модифициран Ф2 болид од страна на Мерцедес со спецификации на Ф1 болид.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ