0 ден

Нема продукти во Кошничката.

📷 РБ18 за одбрана на шампионската титула на Верстапен

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимот на Ред Бул Рејсинг го претстави својот сосема нов болид за 2022 година, вклучувајќи и нов главен спонзор на тимот, софтверската компанија Oracle.

Ред Бул е втората екипа која го презентираше болидот според целосно новата регулатива. Боите на болидот остануваат идентични како и претходните сезони, со доминантно темна мат сина боја и големо лого на Ред Бул над моторот. Впечатливо е големото присуство на новиот главен спонсор на страниците од болидот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Презентираниот болид најверојатно ќе изгледа поинаку кога ќе го видиме на патеката. Вистинскиот РБ18 се уште е во развојна фаза од Адријан Њуи и неговиот тим, што се очекува да биде случај до последниот момент.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Вилнев: Верстапен е цело време на максимум, Хамилтон не е

Поранешниот првак, Жак Вилнев, даде свое мислење за клучната разлика помеѓу Макс Верстапен и Луис Хамилтон.  Тој повторно...