0 ден

Нема продукти во Кошничката.

📷 Спа ги покажа промените на О’Руж и Раидилон

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Реновирањата и преправките на легендарниот Спа-Франкошамп автодром се во полн ек, а белгијците ги покажаа проширувањата и прилагодувањата на најлегендарниот дел од патеката.

Се работи за летечката нагорнина О’Руж и Раидилон кој следува по неа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Верстапен: Ги сакам Монако и Спа засекогаш на календарот

Актуелниот Формула 1 шампион, Макс Верстапен, сака легендарните трки засекогаш да останат на календарот.  Се повеќе се зборува...

Во Спа нервозно чекаат продолжување на договорот

Имола си го обезбеди своето место во Формула 1 до 2025 година, додека омилената Спа-Франкошамп во Белгија...

Историските Ф1 патеки се понесигурни

Главниот извршен директор на Алпин, Лорен Роси, откри дека некои од најисториските и најсаканите Формула 1 автодроми...

Песокот се враќа на Спа

Организаторите на трката за Големата награда на Белгија ги покажаа промените на патеката кои ги подготвуваат за...