- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

3-годишниот Саинз прави “крофни“ во сопствениот дом

Очекувањата во семејството Саинз биле очигледни уште од рани години за иднината на Карлос Саинз Јуниор.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Формула 1 сподели на Твитер видео од 3годишниот Карлос како го вози своето електрично автомобилче во дворот кој си го нарекол “Градината на Саинз“, како прави “крофни“ кои самиот научил да ги прави.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Оштетеното предно крило на Макс направило проблем

Ред Бул открија дека откачениот страничен дел од предното крило на болидот на Макс Верстапен за време на трката на Ред Бул Ринг се...

РЕЗУЛТАТИ

Штаерска: Доминантна 1-2 на Мерцедес и пропаст во Ферари

Откако стана првиот возач кој 14 сезони по ред освојува пол позиција на некоја трка, Луис Хамилтон дојде и до својата 85та победа во...

популарно

🎥 360 степени од болидот на Албон … Луис за казна си

Формула 1 ја објави снимката од камерата со приказ од 360 степени од болидот н Алекс Албон на која се гледа како младиот британец...