- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Acer е нов технички спонзор на Алфа Ромео

Алфа Ромео доби нов спонзор за оваа тркачка сезона во името на компјутерскиот гигант Ејсер кој станува официјален партнер на екипата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Во минатото Ејсер беа спонзори на Прост и на Ферари, а екипата на Професорот користеше мотори на Ферари во 2001 година, но ги возеше под името на Ејсер.

Откако во пресрет на сезоната Алфа Ромео го доби полскиот нафтен гигант Орлен како свој поддржувач, ова е дополнително засилување во тимот.

Ејсер ќе го снабдуваат тимот со компјутерска опрема и монитори како во базата во Хинвил, Швајцарија, така и на патеката.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...