0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Apple TV+ и официјално доби права за документарец за Хамилтон

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Претплатниците на Apple TV+ ќе добијат можност да гледаат нов документарен филм за животот и кариерата на седумкратниот првак Луис Хамилтон, откако гигантот ги обезбеди правата за тоа.

Проектот ќе биде режиран од британецот Мат Кеј, а продуциран лично од Хамилтон, еден од неговите менаџери за медиуми Пени Тоу како и One Community and Box to Box Films кои се дел од процентскиот тим на серијата Drive To Survive на Нетфликс. На тимот кој ќе снима му е ветен непречен пристап до возачот, а се најавуваат и многу познати гости во интервјуата на патека и надвор од неа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Извршен продуцент ќе биде поранешниот Главен извршен дирктор на ХБО, Ричард Плепер заедно со Скот Будник.

потекнувајќи од работнички семејство, луис успеа во спорт каде шансите за тоа беа целосно против него, но неговиот огромен талент му помогна и му дозволи да доминира со спортот повеќе од една деценија.

хамилтон во моментов е единствениот црномурест тркач во историајта на формула 1, се гордее со тоа што го рпави различен и тоа што стигна до врвот на спортот со своите квалитети и талент е предизвик за идните генерации – велат од епл.

Самиот Хамилтон во последно време се поврзуваше со актерството како партнер на Бред Пит во филм на Епл во кој славниот актер ќе глуми докажан ветеран кој се враќа од пензија за да подучува млад возач.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Бен Сулајем не се откажува од Маси

Претседателот на ФИА, Мохамед Бин Сулајем, изјави дека поранешниот директор за трка, Мајкл Маси, може да се...