- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Fernando – документарец за неговата кариера надвор од Ф1

Откако Фернандо Алонсо замина од Формула 1 и почна да го тестира својот талент и искуство во повеќе различни тркачки серии, екипата на Амазон го следела возачот и го објави новиот документарен серијал на Амазон Прајм под насловот “Fernando“.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Следете ги неколкуте серии во кои Алонсо тренира и се подготвува за Инди500, потоа успехот на шпанецот на 24 Часа Ле Ман, Дакар релито со Тојота. Навистина возбудлива содржина која во детали го покажува енормно тешкото и предизвикувачко патешествие на Фернандо Алонсо во неговата кариера надвор од Формула 1.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

РЕЗУЛТАТИ

популарно