Ford v Ferrari

Американскиот легендарен дизајнер на автомобили Карол Шелби и бестрашниот британски тркачки возач, Кен Мајлс, се борат против корпоративната вмешаност, законите на физиката и нивните лични проблеми со цел да изработат револуционерен автомобил за компанијата Форд.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Нивниот заеднички план е да се спротивстават на тркачките автомобили на Енцо Ферари на легендарната трка 24 часа Ле Ман во 1966 година.

Филмот ќе биде достапен во кино салите во САД на 15ти Ноември. Кристијан Бејл го глуми Кен Мајлс, додека Мет Дејмон е во улогата на Карол Шелби.

НАЈНОВО

Занарди опериран по трети пат, овој пат цели пет часа

Поранешниот Формула 1 возач, Алекс Занарди, имаше и трета операција која траела повеќе од пет часа по сериозните повреди со кои се здоби при...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Ферари објаснија зошто го отпуштиле Фетел

Тимскиот шеф на Ферари, Матиа Биното, инсистира дека Себастијан Фетел бил нивни прв избор за возач за следната година, но појасни дека промената на...