- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Grand Prix Driver

Мекларен во партнерство со глобалниот Амазон ќе создадат нов документарен филм во повеќе делови за оваа Формула 1 сезона на екипата. На снимателите им е дозволен неограничен и непречен пристап во сите делови на Мекларен Хонда и тркачки викенд со целосен пристап до новиот возач Стофел Вандорн.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мекларен веќе им дозволија на камерите на Амазон Прајм да ги следат за време на зимските тестирања, креацијата, производството и промоцијата на новиот МЦЛ32 болид на тимот. Во филмот ќе има и сцени од подготовката на надежниот Вандорн пред сезоната и неговата работа со инженерите и механичарите како подготовка за своето тркачки деби оваа сезона.

Серијата ќе биде дел од оригиналната сопствена колекција на документарци на Амазон и ќе биде возможно да се гледа само преку Амазон Прајм.

Серијата е производство на Маниш Панди, добитник на БАФТА наградата.

iMDb линк

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Рикардо: Сакаме да ја искористиме секоја шанса

Возачот на Рено, Даниел Рикардо, изјави дека тимот сака да биде во позиција да ја искористи секоја шанса викендов во Австрија на...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...