Senna

0
Документарен филм за еден од најдобрите возачи во историјата на Формула 1, бразилецот Аиртон Сена. Сена стигна до три шампионски...

🎥 Дубајската идеја за Ф1 и пропаста на А1ГП

0
На почетокот од овој век, шеикот од Дубаи создаде нова тркачка серија која имаше амбиција и потенцијал да се...

Леклер ќе прави римејк на легендарниот филм на Лелуш

0
На големо се зборува дека Леклер ќе биде во главна улога на римејк на легендарниот филм C'etait...

Хју Џекман ќе го глуми Енцо во новиот филм за Ферари

0
Следната година ќе се појави филм за основачот на Скудерија, Енцо Ферари, а веројатноста дека него ќе го глуми...

🎥 Le Grand Rendez-Vous

0
Кусиот филм се снимаше викендот на 23 и 24 Мај кога требаше да се одржи 79то издание на Големата...

No Limits

0
No Limits, документарецот за поранешниот Формула 1 возач, Алекс Занарди, ќе биде достапен за гледање on demand од 1...

Grand Prix Driver

0
Мекларен во партнерство со глобалниот Амазон ќе создадат нов документарен филм во повеќе делови за оваа Формула 1 сезона...

🎥 Како шампионите станаа последни

0
Одличен документарец за Формула 1 тимот на Вилијамс и како шампионските денови се заменети со возење на опашката од...

Ferrari: Race to Immortality

0
Race to Immortality (Трка до бесмртност) е филм кои ги обработува триумфите и трагедиите на Скудерија Ферари во раните...

Наскоро нов документарен филм за моторспорт: Херои

0
Херои (Heroes) е филм од Маниш Пандеј кој ја раскажува приказната на 4 легенди во моторспортот, чии живот на...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX