0 ден

Нема производи во кошничката.

Nissan R35 GT-R Black Edition на Фетел на продажба за 250 илјади евра

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Лимитирана верзија на модел на Нисан, претходна сопственост на Себастијан Фетел е понудена на продажба за 250 илјади евра.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Се работи за Nissan R35 GT-R Black Edition, автомобил кој бил регистриран во Швајцарија и има поминато само 130 километри. Себ го добил автомобилот во 2012 година за време на својата трета последователна титула со Ред Бул, кои тогаш беа спонзорирани од Инфинити, луксузен бренд на Нисан.

Се чини дека со оглед на се поголемиот активизам за заштита на животната средина носи продажба на дел од автомобилите со страшни перформанси на германецот кој лани продаде 10 свои Ферари и 4 свои Мерцедеси.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ