0 ден

Нема продукти во Кошничката.

PSS Технички преглед: Ферари има нов под, но нема да го вози на Имола

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ферари подготвиле нов и подобрен под за својот Ф1-75 болид, но извештаите од Италија велат дека истиот нема да се користи на Големата награда на Емилија Ромања.

Прогнозата во пресрет на тркачкиот викенд е дека трката ќе биде дождлива, така што Скудерија нема да го користи новиот под затоа што ризикот од оштетување на лизгава патека е далеку поголем. Дополнително, Имола ќе биде домаќин н спринт викенд, ќе има само една 60-минутна тренинг сесија пред болидите да влезат во парк-ферме услови во пресрет на квалификациите, така што ќе има многу малку време да се тестира и да се соберат информации во пресрет на трката.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сепак, од Маранело најавија дека ќе се направат некои помали промени и прилагодувања на болидот со цел да се намали ефектот на потскокнување, но предвидувањата и симулациите велат дека ќе може да се тркаат повторно за победа.

Италијанците најавија дека за 5та трка од сезоната која ќе се вози во Мајами тие веројатно ќе донесат нов мотор, а можно е на истата трка да дебитира и новиот под на болидот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ферари бара решение за бавните кривини

Од Ферари открија дека бараат одговори зошто брзината на минување низ бавните кривни кој беше нивна предност...