0 ден

Нема продукти во Кошничката.

РЕЗУЛТАТИ 2021

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Америка: Прва победа на Макс во Тексас за 12 поени предност

За прв пат во својата кариера Макс Верстапен победи на Американското Гранд При, за триумф број 18 во Формула 1 за него и подиум...

Турција: Триумф на Ботас по една година пауза

По точно една година и 13 денови без победа, Валтери Ботас застана на највисокот скалило на подиумот откако победи на денешното Турско Гранд При. На...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Русија: Победа број 100 за Хамилтон во најинтересното Сочи до сега

Луис Хамилтон стигна до својата 100та победа во Формула 1 кариерата на ултра-интересното Руско Гранд При, нјинтересна...

Италија: 1-2 за Мекларен по 11 години

Сензационално, Мекларен по пауза од 11 години дојде до 1-2 победа откако последната беше во 2010 година...

Холандија: “Лудиот Макс“ беше премногу за Мерцедес

Макс Версрапен беше преголем залак за Мерцедес на домашното Холандско Гранд При и без проблеми стигна до...