0 ден

Нема продукти во Кошничката.

РЕЗУЛТАТИ 2022

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Франција: Верстапен победи, Леклер се самоуништи

Леклер имаше одличен старт и зад себе го задржа Верстапен додека Перез ја загуби позицијата од Луис Хамилтон. Магнусен со неговиот Хаас имаше неверојатен старт...

Австрија: Победа за Леклер откако три пати го претекна Макс

Шарл Леклер стигна до својата прва победа во кариерата со старт надвор од пол позиција откако три пати на патека го претекна својот директен...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Австрија, спринт: Верстапен рутински победи пред Ферари

Макс Верстапен беше нападнат од Ферари само на првите неколку кривини по стартот на денешниот спринт, но...