- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

алпин

ПОЧЕТНАТаговиалпин
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Окон за Џеда: Нема место за одмор и опуштање

Во пресрет на првото Саудиско Гранд При во Формула 1 историјата, Естебан Окон од Алпин смета дека патеката е лудило и ќе биде огромен...

Будковски призна дека сеуште целосно не го разбираат болидот

Марсин Будковски, Извршниот директот на Алпин, откри дека екипата сеуште напорно работи да го разбере овогодинешниот болид откако влегоа во одлична форма на Катарското...

Окон: Прашање на време е кога Пјастри ќе дојде во Ф1

Естебан Окон смет дека Оскар Пјастри не треба да биде многу загрижен што пропуштил можност да биде дел од Формула 1 гридот следната година. Окон...

Колку ќе загубат Мекалрен и АлфаТаури од конструкторскиот поредок

Формула 1 е пред највозбудливиот крај од сезоната по подолго време откако Мерцедес и Ред Бул се во мртва трка за титулите, но отворени...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП