- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ботас

ПОЧЕТНАТаговиботас
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Ова е веќе смешно: Шести мотор и нова казна за Ботас

Валтери Ботас ќе добие нова казна на претсојното Американско Гранд При откако Мерцедес по 6ти пат сезонава менуваат мотор во неговиот болид. Во Италија и...

Америка, Т1: Мерцедес секунда пред сите

Валтери Ботас беше најбрз на првите 60 минути од Американското Гранд При откако финецот извозе време за половина десетинка побрзо од својот колега, Луис...

Ботас: Сигурната иднина ми овозможува да се фокусирам на тркањето

Валтери Ботас смета дека неговиот раст во перформанси и се подобри резултати на патеката се потпомогнати од тоа што неговата иднина во спортот е...

Ботас не размислувал да вози со истите гуми до крај

Валтери Ботас изјави дека никогаш не размислувал да вози до крај со гумите на кои ја стартувал трката за Големата награда на Турција.  Но сепак,...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП