- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

вилијамс

ПОЧЕТНАТаговивилијамс
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Емотивниот Расел: Награда за три години напорна работа

Емотивниот Џорџ Расел конечно дојде до поени за својот Вилијамс и вели дека истите се награда за трите години напорна работа со тимот. Тој и...

Расел сигурен дека иднината ќе му се реши во летната пауза

Џорџ Расел е сигурен дека одлуката за неговата Формула 1 иднина ќе се реши за време на летната пауза и покрај шпекулациите за евентуална...

Капито со поддршка за трансферот на Расел во Мерцедес

Главниот извршен директор на Вилијамс, Јост Капито, го поддржува Џорџ Расел и неговиот евентуален трансфер во Мерцедес велејќи дека младиот британец е подготвен да...

Расел очекувал дека лесно ќе влезе во К2

Џорџ Расел очекувал Хунгароринг да биде силна патека за Вилијамс, но сепак испадна во првиот дел од квалификациите.  Британецот редовно влегуваше во К2 од почетокот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП