- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

доменикали

ПОЧЕТНАТаговидоменикали
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Доменикали потврди дека има интерес за втора трка во Кина

Главниот извршен директор на Формула 1, Стефано Доменикали, откри дека веќе постои голем и реален интерес од Кина за организација на втора трка во...

Почина легендарниот Сер Френк Вилијамс

Сер Френк Вилијамс, човекот кој најдолго беше тимски шеф во историјата на спортот, почина денеска на возраст од 79 години. Сер Френкк беше цели 50...

Градежните работи во Џеда ќе се одвиваат до последен момент

Шефовите на Формула 1 признаваат дека градежните работи во Саудиска Арабија за завршување на патеката во Џеда, ќе се одвиваат до последен момент, но...

Кина останува во календарот до 2025 година

Формула 1 шефовите го продолжија договорот за организација на Кинеското Гранд При во Шангај до 2025 година иако трката не е на календарот следната...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП