- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

мотогп

ПОЧЕТНА Тагови мотогп
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Португалија: Реприза од падови, Квартараро маестрален

Фабио Квартараро излезе како победник на возбудливата трка на патеката Алгарве во Португалија, исполнета со падежи како и на вчерашните квалификации и тренинг сесии,...

Португалија: Драма по квалификациите, Квартараро ќе стартува од пол

За момент се очекуваше дека Франческо Бањаја со своето Дукати ќе стартува од првата позиција на утрешната Голема Награда на Португалија во Мото ГП,...

Маркез се враќа: Целта е да имам добро чувство на патеката

Моторциклистот на Репсол Хонда, Марк Маркез се враќа на патеката во трката за Големата Награда на Португалија, соопшти неговиот тим. По закрепнувањето од повредата на...

Маркез се враќа на трките уште од Португалија

Марк Маркез ќе се врати во Мото ГП за прв пат по скоро една година откако лекарите му дадоа дозвола да учествува на трката...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП