- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

фетел

ПОЧЕТНАТаговифетел
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Според Брандл, Фетел не е врвен возач

Поранешниот Формула 1 возач, а сегашен аналитичар и коментатор на Скај, Мартин Брандл, смета дека Себастијан Фетел не е повеќе меѓу топ 5 возачите...

Фетел: Ако се скарате со Кими, проблем сте Вие

Себастијан Фетел смета дека Кими Раиконен е истиот чвек кој го сретнал додека бил младо момче и се тркал низ јуниорските тркачки серии. Двајцата Формула...

Фетел организираше картинг трка само за жени

По загриженоста околу рамноправноста на половите во Саудиска Арабија, Себастијан Фетел имаше шанса да научи “од прва рака“ во пресрет на трката во Џеда...

Фетел: Отпорот ни е најголем проблем

Себастијан Фетел откри дека отпорот на овогодинешниот болид на Астон Мартин е најголем проблем на тимот во трката за перформанси сезонава. Тимот беше силно погоден...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП