- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

формула е

ПОЧЕТНАТаговиформула е
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Тод нема ништо против Ф1 и ФЕ да делат викенд

Претседателот на ФИА, французинот Жан Тод, размислува исто како и шефот на Мерцедес, Тото Волф, дека Формула 1 и Формула Е може во иднина...

Рим нема да биде дел од Ф1 календарот

Предлогот да се организира второ Гранд при на Италија во Рим е запрен, потврди претседателот на АЦИ (Автомобилскиот клуб на Италија). Анџело Стичи Дамиани изјави...

TeamViewer е нов спонзор на Мерцедес

Германската софтверска компанија TeamViewer во вторникот соопшти дека склучила петгодишен спонзорски договор со тимовите на Мерцедес во Формула 1 и Формула Е тркачките серии. Компанијата...

МИНИ Електрик е новото безбедносно возило во Формула Е

Формула Е денес објави дека MINI Electric Pacesetter ќе стане официјален безбедносен автомобил на ФИА Формула Е на одбраните трки од светското првенство АББ...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП