- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

формула 1

ПОЧЕТНА Тагови формула 1
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Рим нема да биде дел од Ф1 календарот

Предлогот да се организира второ Гранд при на Италија во Рим е запрен, потврди претседателот на АЦИ (Автомобилскиот клуб на Италија). Анџело Стичи Дамиани изјави...

Формула 1 со нов партнер: Drive Coffee

На почетокот на сезоната Формула 1 во 2021 година, Формула 1 го најави доаѓањето на уште еден нов партнер со Драјв Кафе, именуван како...

TeamViewer е нов спонзор на Мерцедес

Германската софтверска компанија TeamViewer во вторникот соопшти дека склучила петгодишен спонзорски договор со тимовите на Мерцедес во Формула 1 и Формула Е тркачките серии. Компанијата...

Клучните преговори околу спринт трките ќе се случат викендов

Формула 1 екипите ќе ги имаат клучните преговори околу пробно воведување на спринт трки овој викенд, а се чини дека финансиските детали се најголем...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП