- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

шектер

ПОЧЕТНАТаговишектер
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Киалами цели да се врати во Ф1 во 2023

Од Јужноафриканскиот автодром кој порано беше домаќин на Формула 1 трки, Киалами, најавија дека имаат план и цел да се вратат во календарот до...

Јужна Африка може да се врати уште во 2023

Гранд При трка во Јужна Африка може да се врати во Формула 1 календарот уште во 2023 година, според потенцијалните организатори на настанот. Првичната цел...

? ? Џоди Шектер со своето Ферари 40 години подоцна

Џоди Шектер доби посебна можност да го вози својот Ферари, истиот оној со кој пред 40 години донесе титула за себе и за Скудерија.   https://twitter.com/F1/status/1170453437839884290

Шектер со шампионско Ферари ќе демонстрира на Монца

Џоди Шектер и Ферари повторно ќе бидат заедно викендов во Монца каде светскиот шампион од 1979 година ќе демонстрира со својот шампионски Ферари 312...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП