- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

јужна африка

ПОЧЕТНАТаговијужна африка
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

МОТО ГП

Киалами цели да се врати во Ф1 во 2023

Од Јужноафриканскиот автодром кој порано беше домаќин на Формула 1 трки, Киалами, најавија дека имаат план и цел да се вратат во календарот до...

Повеќе африкански земји сакаат Ф1 трка

Според тврдењето на Стефано Доменикали, повеќе африкански држави сакаат да организираат Гранд При трка во иднина. Формула 1 не возела во Африка речиси три децении...

Јужна Африка може да се врати уште во 2023

Гранд При трка во Јужна Африка може да се врати во Формула 1 календарот уште во 2023 година, според потенцијалните организатори на настанот. Првичната цел...

Одложен Хајнекен Ф1 Фестивалот во Јужна Африка

По прогласувањето на пандемија од корона вирус и одложувањето на првите четири Формула 1 трки од календарот, шефовите на тркаката серија се свесни дека...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

НАЈНОВО

ТЦР ЕВРОПА

МОТО ГП