Патеката во Индија претворена во центар за карантин

0
Патеката на која се возеше трката за Големата награда на Индија од 2011 до 2013 година сега се користи...

Како дел од борбата против Ковид-19, Мерцедес дизајнирале помагало за дишење

0
Помагало за дишење кое е дизајнирано од инженерите на Мерцедес доби дозвола за употреба од НХС во Велика Британија...

5те најтесни победи во историјата на Формула 1

0
Во Формула 1 сме биле сведоци на многу блиски дуели и хаотични завршетоци на трките во текот на 70-годишната...

Календарот во 2020 би можел да продолжи и во 2021

0
Поради пандемијата од Корона вирусот, првите осум трки во Формула 1 беа откажани и одложени. Дополнителни трки можеби ќе бидат...

Тимовите се обединуваат во Проект Питлејн за производство на респиратори

0
Седум Формула 1 екипи од Велика Британија се обединија за да помогнат во производството на респиратори неопходни за најтешко...

МотоГП: Шпанија одложена, најверојатно и Франција

0
Организаторите на МотоГП првенството потврдија дека Шпанското Гранд при е одложено поради пандемијата од Корона вирусот. МотоГП објави променет календар...

ИндиКар: Индијанополис 500 одложена за Август

0
Тркачката серија НТТ ИндиКар одлучи да го презакаже 104то издание на Индијанополис 500 за 23ти Август поради пандемијата од...

НАСКАР: Патеката во Шарлот стана локација за тестирање на КОВИД-19

0
Бидејќи не се одржуваат трки од календарот во 2020 година од НАСКАР првенството во Северна Америка поради пандемијата од...

Десет фантастични работи за првата Ф1 трка

0
Тринаесеттиот ден од Мај во 1950 година беше денот на случување на првата Формула 1 трка во историјата. Тогашните...

Најкусите сезони во Формула 1 историјата

0
Формула 1 сезона 2020 годиан требаше да биде најдолга во историјата со вкупно 22 предвидени трки како дел од...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX