Тојота со трета Ле Ман победа по ред

0
Со трета последователна победа, Тојота ја “затвори завесата“ на престижната ЛМП1 класа во ендјуранс тркањето на слвната 24 часа...

Рејсинг Поинт го носат поранешниот маркетинг шеф на Мајкл Џордан и Извршен директор на...

0
Џеферсон Слек, поранешниот маркетинг шеф на Мајкл Џордан и Главен извршен директор на Интер од Милано, ќе биде нов...

Фитипалди во огромни проблеми, има 145 тужби против него

0
Двократниот Формула 1 првак, бразилецот Емерсон Фитипалди е во огромни проблеми и сериозен долг, судејќи по пишувањето на Folha...

Кој е сер Џим Ретклиф од Инеос?

0
Партнерот на Мерцедес, Инеос, во последно време е поврзан со купување контролниот пакет акции од Формула 1...

Фетел сакал да купи Ферари Ф2004, ама било прескапо

0
Себастијан Фетел откри дека се обидел да купи Ферари Ф2004 за неговата колекција, но признава дека било...

Строл го “краде“ Њуи од Ред Бул ?

0
На Лоренс Строл му оди одлично со својот Формула 1 тим Рејсинг Поинт во врвната тркачка серија. Оваа година екипата...

Мекларен бара купувач за Централата во Вокинг, цена 200 милиони фунти

0
Мекларен Груп бараат начин за подобрување на финансиската состојба, а последен план е прибирање на 200 милиони фунти со...

Десетте најдобри болиди на Ферари

0
Ферари ја слави својата 1000та Формула 1 трка на својата домашна патека во Муџело, така што време е да...

Астон Мартин веќе подготви службен автомобил за Себ

0
Себастијан Фетел неделава потпиша договор согласно кој во иднина ќе вози за фабричкиот тим на Астон Мартин, а од...

Фински обложувач го погодил подиумот во Италија

0
Фински обложувач го погодил точниот подиум од Италијанското Гранд При и на само 20 вложени центи добил 33.398 евра,...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX