🎥 ЗАДОЛЖИТЕЛНО: Забранетиот филм со непознатиот Ф1 возач

0
Во Август 1976 година, пред 44 години, францускиот режисер и продуцент, Клод Лелуш, адаптираше камера со жироскоп и ја...

🎥 Дубајската идеја за Ф1 и пропаста на А1ГП

0
На почетокот од овој век, шеикот од Дубаи создаде нова тркачка серија која имаше амбиција и потенцијал да се...

🎥 Како шампионите станаа последни

0
Одличен документарец за Формула 1 тимот на Вилијамс и како шампионските денови се заменети со возење на опашката од...

Наскоро нов документарен филм за моторспорт: Херои

0
Херои (Heroes) е филм од Маниш Пандеј кој ја раскажува приказната на 4 легенди во моторспортот, чии живот на...

Ф1 документарен филм: Како промената на гуми “падна“ под 2 секунди

0
Во овие #седисидома денови одлична можност е да се дознае нешто повеќе преку документарен филм. Овој пат ви го...

? Најава за новиот Drive to Survive сезона 2

0
Нетфликс веќе ја пушти најавата за втората сезона од ултра успешниот Drive to Survive кој ќе биде премиерно прикажан...

Мозли најавува “сочен“ документарец за себе

0
Поранешниот Претседател на ФИА и основач на Марч Инженеринг, славниот Макс Мозли, откри дека документарниот филм за неговиот живот...

Втората сезона од Drive to Survive на 28 Февруари

0
Втората сезона од ултра успешната Drive to Survive на Нетфликс ќе излезе порано од очекувањата откако Нетфликс објавија дека...

Одложен документарецот за Шумахер

0
Документарниот филм за животот на Формула 1 легендата Михаел Шумахер, нема да биде прикажан оваа година откако продуцентите решиле...

Ford v Ferrari

0
Американскиот легендарен дизајнер на автомобили Карол Шелби и бестрашниот британски тркачки возач, Кен Мајлс, се борат против корпоративната вмешаност,...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX